Září 2012

Životopis kočky

27. září 2012 v 17:49 | Máňa |  Moje slohovky
Tak tohle je ze 7. třídy. Psali jsme životopisy a měli jsme napsat životopis nějakýho zvířete. Já jsem si vybrala babičky kočku. Nevíme, ale co to je za rasu. Vypadá jako Perská, ale neni Perská. Je to nějaká divoká kočka.
Je tam psáno, kde strejda pracuje, ale to už neni pravda. Tam už nepracuje. Z tohohle slohu jsem jako vždy dostala za 1. Tak doufám, že i Vám se bude líbit. Mrkající

Jmenuji se Michaela, jsem bílá kočka s dlouhou srstí. Narodila jsem se 16. září 2002 v Jáchymově. Nyní bydlím také v Jáchymově. Pracuji jako domácí kočka a někdy i lovím hady nebo myši. Moje panička se jmenuje Věra Damborová a je v důchodu. Můj další páníček se jmenuje Josef Dambor a pracuje u firmy PSVS (Pražské stavby, vodní stavby). Je to syn mé paničky. Můj zdravotní stav je dobrý, ale někdy se na mě přilepí klíště nebo jiný hmyz. Jednou při mých vycházkách mě někdo posřelil, museli mi vyoperovat brok z boku. Mám základní a střední divoké i domácí vzdělání. Umím divoké, domácí i mazlící mňoukání a umím dobře syčet, říkají že jsem jako husa. Mám zbrojní pas na své zoubky a drápky.

V Jáchymově: 30.5.2011

Historka z prázdnin

23. září 2012 v 20:03 | Máňa |  Moje slohovky
Tak tenhle zážitek je ze 6. třídy Smějící se Omlouval se za nějaký ty podivný věty, ale bylo mi 11 Smějící se Už třeba nemáme ani Emu a Ferdíka. Místo Emy máme Barču a místo Ferdíka máme Pepíka.

Takže pěkný počteníčko Mrkající

V srpnu jsem luxovala u papoušků. Máme jich celkem šest. Vyndala jsem si vysavač a zapojila do zásuvky. Zapla jsem ho a začla luxovat, nejdříve jsem vyluxovala Johanovi, poté Emě. Vypla jsem si vysavač a vyndala plech od agapornisů. Vylusovala jsem ho. Když jsem ho vyluxovala, nakrmila jsem Johana, Emu, Julču a Romea. Vyluxoala jsem zem a když jsem vyluxovala, tak jsem si vyndala plech od andulek. Samozřejmě mi Sissi jako vždycky ulétla. Ferda ten je hodný, on nikdy neuteče. Zapla jsem vysavač, mezitím Sissi zalétla do voliéry. Jak jsem zapla vysavač, vyhodila jsem pojistky v garáži. Řekla jsem tátovi a on je nahodil zpět. A já luxovala dál. Vyluxovala jsem ten plech a vrátila ho zpět. Nakrmila Sissi a Ferdu, uklidila vysavač. A šla pryč.

Věřím na víly??

22. září 2012 v 20:34 | Máňa |  Téma týdne
Ahojky, po dlouhé době se připojím k tématu týdne. Dlouho jsem nic nepsala, protože jsou to poslední dobou divná témata, že nevím co k nim psát... Ale tak musim se taky ozvat jednou zase Smějící se Ani nevim co mám psát... Ale říkám, copak nemůžou být jiný témata....??

Takže víly?
Nevěřim na víly a nikdy jsem nevěřila. Jó možná, když jsem byla malá, tak možná jo. Už si to nepamatuju. Víly máme téměř v každé pohádce. Zvlášť v každé pohádce s Barbie Smějící se Víly jsou různého druhu, třeba mořské víly neboli mořské panny. Víly jsou taky třeba múzy. Mám sice hodně krátký článek, ale říkam, nevim co k tomuhle mám napsat. Takže jaký je závěr alias usnesení... Mrkající Tááákže kdyby víly existovaly a možná že existují co já vím, třeba jsou mezi námi... vypadal by svět líp. Bylo by čisto, bez válek a prostě úplně by svět byl dokonalí...

No doufám, že jste si alespoň trochu početli, ale jak říkám, nevím co psát, potřebuju nějaké nápady, poraďte něco. ráda dám na Vaše rady Mrkající

Školní mléko

21. září 2012 v 17:22 | Máňa |  Moje slohovky

Školní mléko


Asi každý z nás slyšel ihned na začátku letošního školní roku od svých třídních učitelů, že si může za ,,pár kaček" koupit mléko nebo jogurt na sváču. Vždy prý bude na chodbě stát paní uklízečka a rozdávat mléčné výrobky a každý, kdo zaplatil k ní přijde ukáže průkazku a dostane mléko. Asi takhle to bude fungovat. Mrkla jsem se na net a našla jsem, že většina stojí okolo pěti kaček.
Nárok na 1 výrobek mají děti, žáci a studenti každý vyučovací den. Ale co když někdo bude chtít mléko i jogurt? To se musíme nechat překvapit. Od nás z redakce se do projektu zapojila Janďa a Lůca.

A nezapomeňte si zpívat:

Každý den, každý den.
K svačině jedině.
Jedině Pramen zdraví z Posázaví
chcete li prospěti dítěti bledému,
kupte mu Pramen zdraví z Posazaví.
Výrobky mléčné, to je marné,
jsou blahodárné a věčné.
Výrobky mlečné, to je marné,
jsou blahodárné a věčné.

Můj pohled na Školu

14. září 2012 v 19:39 | Máňa |  My diary
Můj pohled na Školu

Škola co to vlastně je? V pondělí se nás na to zeptal ředitel. Já říkám, že škola je Šíleně Kruté Obtěžování Líných Adeptů. Jsem na prášky z našeho rozvrhu, proč máme mít nějakou pitomou zdravovědu, chemický a biologický praktikum?? Není to zbytečný? Nikdo od nás ze třídy nechce studovat ani jedno z toho. Jinak já jsem premiantka třídy a všichni mi to dávaj dost sežrat, ale přece kdyby chtěli, tak jsou na tom stejně jako já!
Můj pohled na školu je takoví, že jsou tam zbytečný předměty a hlavně víte co nechápu na domácích úkolech? Když úkol nedonesme máme za 5, když doneseme nemáme nic. Za každých pět poznámek v zapomínáku máme napomenutí a po každých pěti to stoupá, ve čtvrtek si spolužák vysloužil napomenutí třídní učitelky Smějící se A vlastně proč se učíme o nějakejch horninách, snad poznáme co je kámen a co je zvíře ne? Smějící se Nebo třeba lomený výrazy? Ty jsme začli dělat v pondělí a popravdě je nechápu, jenže učitelka se hnedka ptala co na tom nechápem, tak jsem radši byla zticha, aby zase nevyletěla…
A další odstavec věnuju učitelům. Takže na naší škole vždycky odchází ty dobrý učitele a ty špatný tam pořád zůstavuj. Vždyť kvůli jemu učiteli odešli asi 3 učitelky. Angličtinu máme od 3. třídy skoro každý rok máme jinou učitelku na anglinu: Jabůrková, Piherová, Jakabová, Modranszká, Potůčková a teď máme paní učitelku Leškovou. To samí i se třídníma učitelkami: Chladová, Štucbártová, Šostoková, Fialková, Holmanová, Potůčková, Klusáková. A jednou jsme byli dokonce půl roku bez třídní, protože dostala výpověď a když přišla ta nová, tak vůbec nic nevěděla, tak jsme se jí zeptali a ona si nás vzala.
Letos jsem posledním rokem na základce a pak bych chtěla jít studovat buďto pedagogickou školu → pedagogické lyceum a nebo cestovní ruch. Přemýšlela jsem i na obchodním managementu a podnikání, ale ještě mám trochu času, tak můžu vybírat…
Nás je ve třídě osm. Čtyři kluci a čtyři holky. Vloni nás bylo devět. Od letošního roku máme na škole časopis a já jsem se stala jednou z redaktorek. Takže píšu a píšu. Budeme mít i vlastní kancelář a jsme jenom čtyři a učitelka Usmívající se
Doufám, že se Vám článek líbil. Sice to není přesně můj pohled, ale to nevadí Smějící se

První známka letošního roku

13. září 2012 v 16:52 | Máňa |  My diary
Takže právě dneska jsem dostala první známku letošního roku. A to z diktátu Smějící se
V pondělí 10.9. jsme psali diktát a dneska jsme dostali známky. Celá třída kromě mě a Nutty měli za 5. My dvě měli za 2 Usmívající se Chybu jsem měla ve slově litomyšlského zámku, protože jsem napsala velké L. Kdo si to má v tom spěchu uvědomit, jaký se tam píše písmeno Smějící se
A druhá chyba byla ve větě: "Cesty byly jako mlat" - já jsem napsala mlad Smějící se ale tak zase lepší 2 než 5 nebo snad ne??? Mrkající

A co vy jaká byla vaše první známky v letošním roce?? Smějící se

Brzobohatý

12. září 2012 v 19:48 | Máňa
Skvělý herec, proč pokaždé odchází ti dobší lidé?? Zamračený
R.I.P.
Fotka: ZEMŘEL HEREC RADOSLAV BRZOBOHATÝ :-((( Vyjádřete mu pod fotku Vaší soustrast...

Princip rovných příležitostí

11. září 2012 v 20:54 | Máňa |  Moje slohovky
Princip rovných příležitostí

,,Proč nemáme stejná práva jako muži?" řekla žena a ihned jí zavřeli do vězení. Mohlo se jí stát i něco horšího, ale nestalo. I takhle to může dopadnout za pár let. Ale v kom nebo čem je problém? Je problém v ženách nebo mužích? Proč nemůžeme mít stejná práva jako muži?
Kdo vlastně určil, že ženy se budou starat o domácnost a zbytek budou vykonávat muži? Myslím si, že problém se zrodil už v Pravěku. V té době přeci muži chodili pro potravu a ženy se staraly o děti a vařily. Jednoduše řečeno seděli v jeskyni. Jsou sice taková povolání, které ženy vykonávat nemohou, ale zase proč by muž nemohl: uvařit, uklidit, vyžehlit atd…? Vždyť přece pracujeme jako muži: staráme se o auta, skládáme uhlí, brikety, chodíme do lesa na dřevo, jsme schopni téměř všeho a neponížíme se. Kdežto muži kdyby měli udělat nějakou činnost, kterou vykonávají ženy, měli by pocit, že se ponížili před okolím, ale může být všem jedno, co MY VŠICHNI děláme o SVÉM VOLNÉM ČASE.
Muži si myslí, že oni jsou nejdůležitější v celém vesmíru, ale to není pravda. Lidé jako celek jsou důležité. Neměli bychom koukat na věk, barvu pleti, výšku, váhu, národnost, image atd. Myslím si, že ženy už se vzdali naděje, že by někdy měly stejná práva jako muži, ale naděje přece vždy umírá poslední. A možná, že kdyby ženy měla stejná práva jako muži a vládly by, myslím si, že by planeta vypadala lépe. Nač se řídit myšlenkou: ,,Běda mužům, kterým žena vládne!"

Konverzace na AJ, úkol

6. září 2012 v 18:04 | Máňa |  Referáty
Co myslíte, bude to učitelce stačit?? Smějící se

I was in the South Bohemia with my mum and dad.
We stayed for seven day.
We stayed in cottage in Slavonice.
We visited Telč, Jindřichův Hradec, Červená Lhota, Dačice, Jihlava, Třebíč, Znojmo, Český Rudolec, Choustník and Landštejn.
The Landštejn I went with my dad on a bike 11 kilometers.
We visited my aunt in the Austria.
I was in Austria 10 days.
With my aunt and her son we visited Vienna, Schönbrunn and Belvedere.Kevim ze sám doma

6. září 2012 v 17:30 | Máňa
Lidičky nevíte jestli je to pravda?? Nikde o tom nic nepíšou...