Leden 2013

To už fakt neni normální

23. ledna 2013 v 8:28 | Máňa |  My diary
Tak mi teda řekněte, co je tohle za podělanej život?
Když už si myslim, že už je všechno alespoň s přáteli v pohodě, tak se ukáže, že zase někomu vadim.
Můžete mi už něco říct co vám na mě vadí?
Říkáj na mě, že jsem falešná, ale když se ten dotyčný nejdřív baví a pak se přestane bavit s někym v jednom dni a koukáte na ně druhý den a vidíte, že zase na sebe čekají a baví se opět spolu. A mě za to nadávaj.
Říkají mi, ať se zamyslím nejdřív sama nad sebou než začnu komentovat druhé, ale copak oni to dělají.
Opravdu nevim o co jí de. A docela by mě to zajímalo.
Můžeš mi prosím říct, co ti vadí? O co ti jde? Křičící

Popis školy

14. ledna 2013 v 15:45 | Máňa |  Moje slohovky
Minulý týden jsme dostali za úkol napsat popis naší školy, no tak jako vždycky jsem ti nechala až na poslední chvíli a začala psát teprve až včera, což je teda co říct, když většinou slohovku a všechny úkoly píšu den před tím, než to máme odevzdat Smějící se Tak doufám, že se Vám to bude líbit Usmívající se Pište co si o tom myslíte Mrkající

Popis školy

Základní škola Marie Curie - Sklodowské a mateřská škola Jáchymov. Jak už název napovídá, nachází se na ulici Husova s číslem popisným 992 ve městě Jáchymovv Karlovarském kraji. Škola stojí na jednom z jáchymovských vršků, coby kamenem dohodil do jáchymovských lázní. Málokdo si všimne, že budova na vršku je škola. Ničím nezajímavá budova světlé barvy, ale jáchymovští obyvatelé a pár ostrovských obyvatel to ví. Školu nenavštěvují pouze "jáchymováci", i když někteří jezdí do ostrovských škol, protože si myslí, že tam je to lepší, ale není! V posledních pár letech do Jáchymova dojíždí i ostrovské děti.
O historii školy toho moc nevím, snad jedině, že škola byla založena v roce1954 apříští rok to bude již 60 let. K této Nové škole patřila "Stará škola", která stojí na třídě Dukelských hrdinů. V této "Staré škole" byla pouze první a druhá a zvláštní třída.
Školní fasáda je žluté barvy. Hlavní vchod je výrazný dvěma mohutnými sloupy. Za sloupy jsou umístěny dvoje dveře, ovšem otevírají se pouze jedny. Než vstoupíte do samotné budovy, vkročíte do takzvaného "skleníku", jak tomu žáci říkají. Dále vás čekají ještě dvoje dveře, ale také se otevírají pouze jedny. Ke školní budově patří i budova školní jídelny a tělocvična. Okna jsou plastová se zelenými vertikálními žaluziemi a v některých učebnách najdeme hnědé rolety.
Škola má čtyři podlaží, podzemí, kde jsou umístěny šatny a školní družina a tři nadzemí. V přízemí mají své místo první třída a přípravná třída, kancelář ředitele školy, sekretariát, sborovna, klubovna, kabinet učitelů prvního stupně, nový cvičný byt, tři šatny, kanceláře.
V prvním patře má své místo druhá, třetí, čtvrtá a speciální třída, učebna chemie, dvě kanceláře, dvě kanceláře, logopedie, kabinet fyziky a chemie, multifunkční knihovna v jejíž prostorách má své zázemí redakce.
Ve druhém patře má své místo pátá, šestá, sedmá, osmá a devátá třída. Dále pak kabinet některých učitelek druhého stupně , kabinet matematiky, kabinet českého jazyka, kabinet zeměpisu a počítačová učebna. Na každém patře je i sociální zázemí zvlášť pro chlapce, dívky a učitelský sbor.
V okolí školy se nalézá městské hřiště a školní zahrada. Na školní zahradě stojí nově postavená pergola. Zahrada není ještě přístupná, tedy alespoň naše třída jí ještě nenavštívila.
Za celých devět let mého navštěvování školy se toho dost změnilo. K velkým změnám došlo zejména v oblasti učitelského sboru. Za devět let jsme měli sedm třídních učitelek a pět učitelek anglického jazyka. K zásadním změna došlo i ve vybavení školy. Máme nové počítače, netbooky, interaktivní tabule skoro v každé třídě, máme i své školní noviny, ale také cvičný byt a keramickou dílnu. A v posledních letech se k základní škole připojila i mateřská škola. V loňském roce jsme se rozloučili ve všech učebnách, kromě chemie se starými židlemi a lavicemi a nahradily je nové žluté, jak židle, tak i lavice. Kromě interaktivních tabulí máme i nové keramické tabule.
Volnočasové aktivity na škole nevím, které již jsou aktivní, ale měly by to být tyto aktivity: vaření, keramika, péče o dítě a domácnost, tance, malování, pěvecký sbor a divadelní soubor, hra na klavír a na kytaru. Toť asi všechny volnočasové aktivity ve škole.
Závěrem bych chtěla říci, že jáchymovskou školu mám ráda a nechápu, jak jáchymovské děti mohou jezdit do Ostrova, když mají dobrou školu hned za rohem. Rodiče těchto dětí by si to měli uvědomit, že je to tady lepší než v Ostrově. Do jáchymovské školy chodily moje babičky, mamka, táta, tety i strýcové, sestra a bratranec a rádi na školu vzpomínají.

Absence

9. ledna 2013 v 13:40 | Máňa
Tak jak žijete lidičky? No popravdě u mě...Já se snažim přežívat. Už mě to ani tak nějak nebaví. Vůbec nic. Nevíte, jestli už bylo téma týdne: "ŽIVOT", já už se v tom nevyznám, jestli bylo nebo nebylo, ale každopádně se chystám napsat článek o tom blbim životě jen tak...

V předchozím článku, jsem Vás prosila o menší nápovědu, nikdo neodepověděl, tudíž už je to asi jedno.

Důvod, proč už nejsem tak aktivní je ten, že nezanecháváte žádné komentáře, takže já nevím, co si o tom myslíte... A věřte, že komentáře a názor udělaj hodně...Ani takovou návštěvnost nemám.

Víte, popravdě: Nejsem u lidí moc oblíbená, takže nevim, jestli vůbec někdo moje články čte... Myslím si, že ne, když nezanecháváte žádné, ale vůbec žádné komentáře...

No jenom zatím takhle něco na úvod. A založila jsem novou rubriku, která se jmenuje: Lidi okolo mě, ale zatím ještě není zveřejněná, protože tam nemám žádný článek, ale bude to o lidích, kteří mě obklopují a já je mám ráda, ale nevím, jestli i oni mají rádi mě

Nápověda?

5. ledna 2013 v 17:11 | Máňa
Po týdnu jsem zpět a hned se Vám všem chci omluvit za mojí absenci...
Takže bych Vám ráda tímto opožděně popřála: ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, HODNĚ LÁSKY, ÚSPĚCHU ATD....
Popravdě u mě je tenhle rok stejný jako ten předešlí (zatím).
A hned na úvod bych Vás chtěla poprosit, kdybyste byli tak hodní a odpověli na anketu. Moc by mi to pomohlo. Chci se trochu přizbůsobit i Vám. No a kdyby jste chtěli přidat něco jiného, než to co je vyjmenováno v anketě, tak samozřejme komenátř ráda uvítám Mrkající A taky samozřejmě když zaškrtnete JINÉ, tak buďtě prosím tak hodní a napište do komentářů co jiného máte na myslí Usmívající se No to je asi zatím vše a jen tak pro zajímavost, chystám "blogové letadlo" a hodím Vám sem další slohovky.... To mám zatím v plánu...
Přeju Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu Mrkající