Červen 2013

Kancl

30. června 2013 v 10:15 | Máňa |  My diary
Na konci škonlího roku no vlastně od května jsem byla požádána, abych jedné holce, která u nás byla na praxích, tak abych jí pomohla. Tak jsem jí teda pomohla. Dělali jsme nejdříve evidenci hardwaru a později evidenci nábytku. Téééda to bylo něco. Potom, když té holce praxe skončily, tak jsem v tom pokračovala já a byla ke mě dána Andy, když chyběla pomáhala mi Lucí a když i ta chyběla, pomáhala mi Lucie. Ano já jsem samá Lucie :D
No a zažili jsme spolu skvělí měsíc a tady jsou nějaké naše historky:

Andy: Sandra Doanová
Mařka: Já (Martina Novotná)
Lucí: Lucie Lichtenbergová
Lucie: Lucie Jiříková

Historky z kanclu
Andy: Jako tu…
…………………………………………………………………………………..………………
Andy: co když budu brunit?
Mařka: tak to odbrunim já
Andy:a co když bude obě brunit?
Mařka:Tak to odbruníme obě :D
…………………………………………………………………………………………………...
Na chodbě je to samí pšššš, pšššššš
Lucí: Buďte potichu, my se tady snažíme pracovat :D
Máří: My pracujeme :D
……………………………………………………………………………………………..……
Lucie: Papiška
Andy: Propír
……………………………………………………………………………………………..……
Koukající na obraz Jana Husa:
Andy: To sedí
Lucie: Akorát je o hodně hezčí
Máří: Akorát, že to co on má pod bradou, má on na hlavě...

……………………………………………………………………………………………..……

Moje nejhezčí dovolená - Slavonice

30. června 2013 v 10:12 | Máňa |  Cestování
Slavonice

Město v okrese Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji. Ve Slavonicích jsem byla s rodiči v termínu od 18. do 25. srpna. V neděli 19. srpna jsme navštívili Český Rudolec a Dačice. 20. srpna jsme si udělali výlet k tetě do Rakouska, protože v pondělí je většina kulturních památek zavřená. 21. srpna jsme byli v Telči, v Jihlavské zoo, kde byli malé roztomilé opičky - Tamaríni, kteří se dali lehce ochočit, dále jsme ten den byli v Třebíči v muzeu Jaguáru. 22. srpna Červená Lhota, Choustník a Jindřichův Hradec. 23. jsme si s tátou udělali výlet na kole. Jeli jsme 11 km na Landštejn a 11 km z Landštejna, ale za ten zážitek to stálo, ten den jsme s tátou zdolali věž ve Slavonicích. Předposlední den jsme si udělali výlet pěšky. Šli jsme se podívat na bunkry z druhé světové války. A pak nastal den D, tedy odjezd. Byla to opravdu krásná dovolená.

Reportáž

29. června 2013 v 20:18 | Máňa |  My diary
Slíbila jsem, že sem dám reportáž z otevření galerie a už je tady....
Máte to tady a je to myslim moje druhá reportáž. A všimněte si toho konce, kde říkám pro ČT Martina Novotná Jáchymov, to se nám nepovedlo zachytit zvuk, takže jsem to musela předabovat a trefila jsem se do mí řeči a vůbec nejde poznat, že je to předabovaný :DDD

Vysvědčení

29. června 2013 v 20:15 | Máňa |  My diary
Vysvědčení bylo boží, Nemůžu uvěřit tomu, že to byl poslední rok na základce a od září směr Vary, základka mi bude chybět...
A jaký jsem měla vysvědčení? No nechci se chlubit, ale v 9. třídě jsem v jak v 1. tak i ve 2. poleletí měla samí 1.
Což mi teda přijde neuvěřitelný.... A jaký bylo vaše vysvědčení?? :)) A přeju všem hezký slunečný prázdniny :))

Moje nejhezčí dovolená - Ober - Grafendorf

29. června 2013 v 9:51 | Máňa |  Cestování
Léto 2012
Ober - Grafendorf

Město Ober - Grafendorf leží v Dolních Rakousých v okrese St. Pölten - venkov. Žije zde 4 642 obyvatel. V tomto městě žije má teta (sestřenice mého dědy). V loňském roce jsem se rozhodla, že jí navštívím a strávím s ní prázdniny. 27. července mě tam děda s babičkou odvezli a 5. srpna pro mě přijel táta. V pondělí 30. července mě a tetu odvezl její syn do Vídně na zámek Schönbrunn a také jsme navštívili Belveder. Každý den jsme chodili se psem kolem řeky Pielach.

Moje nejhezčí dovolená - Úvod

28. června 2013 v 6:23 | Máňa |  Cestování
Bylo těžké vybrat si z té hromady dovolených, která je ta nejhezčí. Nakonec jsem zvolila loňský rok společně s letošním.Naší rodinnou tradicí je jezdit každý rok do jižních Čech. Nikdy jsme to neporušili. Kdybych měla popisovat dovolenou v jižních Čechách, bylo by to pořád jedno a to samé: České Budějovice, Hluboká, Český Krumlov, Ohrada, Rožmberk, Kratochvíle, Zlatá Koruna, Třeboň a pořád dokola.

Proslov k otevření galerie

27. června 2013 v 20:41 | Máňa |  Referáty
17. června se v Jáchymově slavnostně otevírala školní galerie a to Galerie Návratů, reportáž z této akce bude později na webu České televize, pak ho sem hodím a možná poběží i v televizi. A tady máte už konečně ten můj proslov:

Dámy a pánové,
vítám Vás na slavnostním otevření školní Galerie Návratů.
Začnu parafrází na slova Martina Luthera Kinga. Mám sen…. Mám sen, že na tomto místě, kde jsme se dnes sešli, bude jednou stát jedna z nejhezčích galerií v kraji. Že v jáchymovské škole budou vyrůstat žáci, kteří budou mít vztah nejen k počítačům, ale i k modernímu umění.
Mám sen, že jednou nebudou turisté jezdit do Jáchymova jen kvůli lázním, ale také proto, aby navštívili právě tuto galerii.
Mám sen, že se tohle nádherné místo stane dalším kulturním centrem i pro obyvatele města, kteří sem zatím chodí spíše k lékaři. Ale dost snů.
Tuto galerii vytvořila krásná skupina mladých lidí, jmenovitě: Sandra Doanová, Martina Novotná, Lucie Lichtenbergová, Jana Novotná, David Gala, ale také především paní učitelka Lešková, pan učitel Koky, ale galerii by neměla své umístění bez našeho pana ředitele Musila a samozřejmě pokud by si nás nevybrala nadace O2 Think Big, která má největší zásluhu na této galerii, bez této nadace bychom tu teď nestáli.
Vybavování galerie bylo skvělé, pokaždé jsme museli něco předělávat nebo nám něco chybělo, ale jak vidíte, nakonec můžeme úspěšně otevřít. Dokonce nás bavilo i uklízení těchto prostor.

Přeji Vám krásný den a doufám, že se do této galerie budete rádi vracet, vždyť je to také Galerie Návratů J

Proslov na konci školního roku

27. června 2013 v 19:03 | Máňa |  Referáty
Tak jsem si připravila proslov na konec školního roku, na školní akademii. Podělím se s vámi o něj. Je sice delší no ale to je jedno.

Vážení učitelé, milý rodiče a skvělý žáci,
Dnes nastal čas, kdy my deváťáci pokořili tuto školu a nezbude nám nic jiného než předat žezlo dalšímu ročníku. Na počest dostaneme onen vysněný list, kde bude stát černé na bílém, jak jsme se snažili a s jakým holtem odcházíme z tak báječné školy, která nám dala už nespočetně zkušeností, dovedností, přátel, ale také pár učitelských mouder, bez kterých by to určitě nešlo.
Teď tu stojíme a vzpomínáme, jak jsme této škole dali poprvé Dobrý den. A najednou musíme říct poslední Nashledanou. Asi v každém srdci, je touha konečně opustit tento ústav, ale loučit se je o mnohem těžší a slzy, které potečou proudem, aspoň vyjádří náš soucit a hlavně veliké díky.
Mnohým učitelům naše třída chybět nebude. Ba naopak budou ještě několik týdnů po konci školního roku oslavovat, že nás už nikdy neuvidí. Někteří z učitelů si snad vzpomenou na ty hezké chvíle a na pár minut se zastaví a zavzpomínají. Na řadu přichází rekapitulace let minulých. ___________________________________________________________________________
Je to jako včera, co jsme stáli poprvé před školou a už zítra tam vkročíme jako žáci této školy naposledy. V 1. třídě nás bylo 21 a postupně to ubývalo, chvilku dokonce i přibývalo, ale do 9. třídy nás došlou pouze osm. Za těch devět let jsme toho spolu jako třída hodně prožili. Vztahy ve třídě se sice měnily tak často jako počasí. Přes to všechno si budeme chybět. Už nikdy se nesejdeme ve stejné třídě, nesedneme si spolu do lavic, ani spolu nebudeme provokovat učitele. Ty společné dny, kdy jsme se děsili testů, radili si při zkoušení a kryli spolužáky za školou, budou pryč - od září se budeme muset vzpamatovat. Sebrat trochu toho rozumu a snažit se, aby nás za špatné chování nebo příliš velkou absenci ze střední nevyhodili.
___________________________________________________________________________
Za těchto devět let vyšlo spoustu knih, jmenujme si některé:
Rok 2004 - Jak jsme se učili slušně nadávat - ano slušně jsme nadávali, když se nám v písance nepovedlo správně obkreslit nebo napsat nějakou tu vlnu nebo písmenko.
Rok 2005 - Buch! - Ano často jsme se vztekali, když se nám nepodařilo vypočítat správně nějaký ten lehký příklad v matematice.
Rok 2006 - Zachovej klid - Při praní se s násobilkou a vyjmenovanými slovy bylo těžké zachovat klid.
Rok 2007 - Čtyřhodinový pracovní týden - Co bychom dali za to, kdybychom měli pouze čtyři hodiny denně nebo jenom čtyři hodiny týdně.
Rok 2008 - Trpaslíci - Už v páté třídě jsme přišli na to, že jsme nějací zakrslí.
- Mluviti pravdu - ne každý se přizná k tomu, co proved nebo dokonce tomu co neproved. Říkali jsme pravdu, když jsme nic ne (provedli)
Rok 2009 - Tvrdej chleba - Ano byl to opravdu tvrdý chleba, když jsme se ocitli v 6. třídě.
Rok 2010 - Kreslené pohádky - Přišli jsme na to, že pohádky jsou opravdu jenom kreslené.
Rok 2011 - Matematické, fyzikální a chemické tabulky - obsah těchto tabulek jsme se učili, ale nenaučili
Rok 2012 - Cirkus ulice - Ano byl to opravdu cirkus, když nás učitelé vzali na výlet, na procházku nebo do kina.
Rok 2013 - Prázdné místo - Snad se nám vědomosti získané v 9. třídě nevypaří a nezůstane po nich prázdné místo.
___________________________________________________________________________
Za těchto devět let jsme měli i několik třídních učitelek a málo jich rozhodně nebylo:
1. třída - paní učitelka Chladová
2. třída - paní učitelka Štucbártová
3. třída - paní učitelka Šostoková
4. a 5. třída - paní učitelka Fialková
6. třída - paní učitelka Holmanová
7. třída - paní učitelka Potůčková
8. třída - paní učitelka Klusalová, která s námi vydržela i tento devátý rok.
___________________________________________________________________________
Závěrem bychom chtěli za všechny poděkovat těm, kteří nám pomáhali, radili, zpříjemňovali působení na této škole a naučili vše potřebné, co se v životě neztratí. Snad se s těmito znalostmi ve světě neztratíme a neuděláme ostudu nejen sobě, ale i této škole. Doufám, že nezapomeneme na staré dobré časy v jáchymovské základní škole a budeme si je občas připomínat ať již fotkami, či návštěvami školy nebo bývalých spolužáků. Přeji všem, aby se jim splnily jejich vytoužené sny a měli život takový, jaký ho oni sami chtějí.

Držte se svých snů i cílů a nikdy se jich nevzdávejte, protože jsou někdy to jediné, co v životě máme.

Jak nás ovlivňuje reklama

26. června 2013 v 6:39 | Máňa |  Moje slohovky
Nevím přesně, kdy jsem tuhle slohovku psala, ale vím, že to bylo letos v devítce, ale přesný datum si nepamatuju, protože si datumy nepíšu...
Tuhle slohovku nám zadala zástupkyně ředitele, když jsme jí měli jako supla místo ředitele.

Jak nás ovlivňuje reklama

V tomto deštivém počasí většina z nás buďto kouká na televizi, nebo sedí u počítače. Ti z nás, kdo kokají na televizi určitě viděli mnoho reklam. Reklamy jsou otravné, vlezlé, hloupé, nezajímavé a hlavně uřvané.
Reklamy na prací prostředky, tablety do myčky apod. jsou snad nejvíce otravné. Copak je zcela normální, aby se před vámi objevilo talčítko play? Tyto reklamy jsou plné nesmyslů.
Reklamy na pití a jídlo. Mě osobně se líbí reklama na Braník, protože je jako ze života. Reklama na Bohemia Sekt, nechápu, jak je monžné obsadit do reklamy modelku, která má peněz dost a nepotřebuje je. Dále reklama na žvýkačky, kde hraje Antonio Banderas, copak on to má zapotřebí? Nejlepší reklama na pití je od Kofoly. Dávají jí pouze na Vánoce. Je to ta reklama: "Nene já nemusím, já už ho vidím!" A nejlepší reklama na jídlo je buďto ta na sušenky Oreo, nebo není špatná i ta na Müller Froop. A k reklamě na pití. Dibrá je ještě reklama: "Tady jsem si dovolil lahvinku," nebo ta reklama, kde si děti dávájí pusy.
Nejhorší, trapná, vlezlá reklama je na HORNBACH.
Minulý týden jsem si byla koupit boty a šli jsme do obchodu Deichman, když jsem viděla, koho má tato společnost na plakátu, otočila jsem se a šla pryč. Jak můžou dát na plakát Justina Biebra? Copak si nemůžu koupit v klidu boty? Další obchod s botami CCC, jak mohou dát na plakát Taťánu Kuchařovou? Ani jednoho z nich nemám ráda.
Když nad tím tak přemýšlím, přicházím na to, že reklamy jsou k ničemu. Lidé si stejně budou kupovat to, co se jim líbí, co kupovali vždy. Reklamy jsou moc hlasité a moc dlouhé. Když si budu chtít něco koupit nebo se na něco podívat, najdu si to na internetu. A reklamy na internetu jsou ještě otravnější. Někdo se nechá reklamami ovlivnit. Reklamy by měly natáčet sami lidé a říct k tomu svůj názor.


Co vy na to?? Jaká je vašee oblíbená reklama?? :)

Návštěvnost 17. - 23. 6. 2013

25. června 2013 v 21:17 | Máňa
Navstevnost za minuly tyden (17.6. 2013 - 23.6. 2013) je: Čím dál slabší
Pondeli: 9
Utery: 7
Streda: 3
Ctvrtek: 1
Patek: 3
Sobota: 2
Nedele: 3

Celkem: 28