Prosinec 2013

Ráno je moudřejší večera

10. prosince 2013 v 17:47 | Máňa |  Moje slohovky
Ráno moudřejší večera? Pravda nebo lež? Každý má na toto přísloví jiný názor. Z vlastní zkušeností bych řekla, že je lepší vše promyslet důkladně, než když za mnou někdo přijde a dá mi nějaký návrh, neřeknu hned ANO. Musím si důkladně promyslet, jestli to bude dobře, něž litovat svého okamžitého rozhodnutí.
Naposled jsem přemýšlela nad svým rozhodnutím v pátek. Táta se mě ptal, jestli chci jet do zábavního parku. Ihned jsem řekla ano, ale pak jsem přemýšlela, jestli jsem se rozhodla správně. Vím, že jsem se rozhodla správně, protože kdybych nejela, zůstala bych doma na počítači.
Jsem ráda, že jsem jela. Jinak bych teď nevěděla, co mám psát. V zábavním parku jsem se ještě rozhodovala jestli mám jít na velkou horkou dráhu. Jela jsem na ní dvakrát a vůbec toho nelituji. Takhle se alespoň můžu chlubit, že jsem se nebála.
Já tedy říkám, že člověk si musí všechno důkladně promyslet - dvakrát měřit, jednou řešit. Copak chcete později litovat svého rozhodnutí? Já tedy ne. Radši se poraďte s někym, když si nevíte rady. Život je o různých rozhodnutích. Život nepřišel s návodem, a proto si musíme dávat pozor na své rozhodnutí. Cest je několik, ale správná je jenom ta jedna.
Poslední rok se stále rozhoduji, kam půjdu na střední školu. Sice mám ještě rok, ale musím všechno důkladně promyslet.
Hlavně kauza dnešní doby - úplatky politiků, či jiných osob. V jednom českém filmu zaznělo: "Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš!"

→ V předposledním odstavci jsem psala, že se rozhoduji, jak tedy možná víte, šla jsem na obchodní akademii a od října nedělám nic jiného, než že přemýšlím nad tím, jestli jsem neudělala chybu, protože ta škola je hrozně těžká a příšerná!!!
Učitelé nám pořád cpou to, že půjdeme na ekonomické vysoké, ale my jsme obor CESTOVNÍ RUCH a ekonomiku díky fakt ne :D

Divoká příroda

8. prosince 2013 v 22:40 | Máňa |  Moje slohovky
Nevím jestli to je přímo ta stránka, ale snad ano:
Učebnice 7. třída, strana 116: Divoká příroda

Obrázek, který jsem si vybrala, jsem pojmenovala Divoká příroda. Hlavním motivem obrázku je krásná, skoro nedotčená krajina.
Popředí obrázku tvoří velké kameny, které jsou na sobě naskládany jako pyramida. Vypadají jako by byly domalovány. V popředí jsou také dva velké kameny a několik malých. Vypadají jako želva, která se vyhřívá. Za kameny se schovává schuá tráva a voňavý červený vřes.
Uprostřed obrázku se nachází krásná břoza, která je tenká jako proutek. Mezi břízou a pyramidovými kameny je smrková les. Nalevo od břízičky roste zeleň. Borůvčí vypadá jako by zde byl rozprostřen zelený koberec. Prokukují zde také vrcholky hor.
Pozadí obrázku tvoří šedivá podzimní obloha s mraky. Sluníčko není vidět. Obloha je bledá jako tvář. Sahají sem také špičky smrčků a špičky břízy.
Obrázek na mě zapůsobil odpočinkovým dojmem. V této krajině by se dobře odpočívalo, ale bylo by zde hodne klíšťat a pavouků.

Čarodějnice 7. třída

7. prosince 2013 v 22:23 | Máňa |  Moje slohovky
Není to 8. třída, ale 7. třída
Rozhodla jsem se Vám pomáhat a ulehčit čas, napíšu sem úkoly z učebnic českého jazyka od nakladatelství FRAUS
7. třída, učebnice strana 105 - Čarodějnice

V učebnici na straně 105 jsou tři obrázky čarodějnic. Já jsem si vybrala obrázek číslo dvě.
Čarodějnice má dlouhý špičatý klobouk. Z klobouku jí ční dlouhé šedé vlasy a pod nimi krátké černé vlasy. Čarodějnice má oválný obličej, nad očima široké obočí, ke kterému sahá dlouhý skobovitý nos, který končí až na bradě. Pod nosem má ústa namalovaná černou rtěnkou.
Čarodějnice je oblečena do černého hábitu, který končí až u nohou. Boty jsou velké černé. V pravé ruce drží čarodějnice lebku člověka. Její dlouhé, černě nalakované nehty sahají skoro až k očním ďůlkům lebky. Potkat tuto čarodějnice na ulici, tak rychle utíkám...