Ráno je moudřejší večera

10. prosince 2013 v 17:47 | Máňa |  Moje slohovky
Ráno moudřejší večera? Pravda nebo lež? Každý má na toto přísloví jiný názor. Z vlastní zkušeností bych řekla, že je lepší vše promyslet důkladně, než když za mnou někdo přijde a dá mi nějaký návrh, neřeknu hned ANO. Musím si důkladně promyslet, jestli to bude dobře, něž litovat svého okamžitého rozhodnutí.
Naposled jsem přemýšlela nad svým rozhodnutím v pátek. Táta se mě ptal, jestli chci jet do zábavního parku. Ihned jsem řekla ano, ale pak jsem přemýšlela, jestli jsem se rozhodla správně. Vím, že jsem se rozhodla správně, protože kdybych nejela, zůstala bych doma na počítači.
Jsem ráda, že jsem jela. Jinak bych teď nevěděla, co mám psát. V zábavním parku jsem se ještě rozhodovala jestli mám jít na velkou horkou dráhu. Jela jsem na ní dvakrát a vůbec toho nelituji. Takhle se alespoň můžu chlubit, že jsem se nebála.
Já tedy říkám, že člověk si musí všechno důkladně promyslet - dvakrát měřit, jednou řešit. Copak chcete později litovat svého rozhodnutí? Já tedy ne. Radši se poraďte s někym, když si nevíte rady. Život je o různých rozhodnutích. Život nepřišel s návodem, a proto si musíme dávat pozor na své rozhodnutí. Cest je několik, ale správná je jenom ta jedna.
Poslední rok se stále rozhoduji, kam půjdu na střední školu. Sice mám ještě rok, ale musím všechno důkladně promyslet.
Hlavně kauza dnešní doby - úplatky politiků, či jiných osob. V jednom českém filmu zaznělo: "Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš!"

→ V předposledním odstavci jsem psala, že se rozhoduji, jak tedy možná víte, šla jsem na obchodní akademii a od října nedělám nic jiného, než že přemýšlím nad tím, jestli jsem neudělala chybu, protože ta škola je hrozně těžká a příšerná!!!
Učitelé nám pořád cpou to, že půjdeme na ekonomické vysoké, ale my jsme obor CESTOVNÍ RUCH a ekonomiku díky fakt ne :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama